Suwnice SIDUS


Firma SIDUS s. c. specjalizuje się w indywidualnych projektach. Niemniej jednak w większości realizacji sprawdzają się standardowe rozwiązania, które dopasowujemy do potrzeb Naszych Klientów.

Najczęstsze rozwiązania to typowe suwnice jedno lub dwudźwigarowe. Według wymagań Klienta, bądź po obustronnej analizie zapotrzebowania na urządzenie dźwignicowe, proponowane jest najlepsze rozwiązanie.

Dlatego też poza indywidualnymi wciągarkami produkowanymi w naszej firmie, korzystamy także z gotowych wciągników lub wciągarek firm takich jak JASO, PODEM, ABUS, VETTER, STAHL, SWF i wiele innych. W przypadku sterowań radiowych korzystamy głównie z firm IREL, HETRONIC, HBC, IKUSI.

Podstawowymi parametrami suwnic jest ich udźwig, rozpiętość, wysokość podnoszenia, prędkości jazdy i podnoszeń, sposoby sterowania (radio, kaseta, kabina sterownicza), mechanizmy sterowania elektryczne lub ręczne. Istotnymi informacjami przy dokonywaniu doboru komponentów i wykonawstwa konstrukcji mechanicznej jest określenie miejsca pracy suwnicy czy stopnia jej wykorzystywania poprzez określenie grupy natężenia pracy czyli między innymi ilości cykli, odległości na jakie transportowany będzie ładunek.

W związku z tym, dla wszystkich Państwa jesteśmy w stanie zaproponować idealne rozwiązanie dopasowane do określonych celów. Zachęcamy do składania mailowo zapytań ofertowych lub kontaktów telefonicznych.

Pomostowa jednodźwigarowa

Pomostowa dwudźwigarowa

 

Podwieszana

 

Bramowa

Specjalne


Do suwnic specjalnych zaliczamy suwnice specjalnego przeznaczenia. Zajmujemy się projektowaniem, produkcją i montażem suwnic takich typów jak lejnicze, chwytakowe, chwytnikowe, kleszczowe, kolumnowe,  inne.